Hit enter after type your search item

Здравословен начин на живот, Ценни съвети, Пътешествия

Д-р Чобанова: Много хора знаят, че със сигурност са болни, но крият. Има болни продавачи по магазините

/
/
91 Views
Advertisement:

Advertisement:

Болни хора не си правят изследвания, защото не виждат смисъл, защото ще ги затворят, няма да ходят на работа. Има мнозина, които знаят, че са болни, но го крият. Така се стига до болни продавачи, които продължават да работят по магазините. Това каза по bTV д-р Виктория Чобанова, председател на сдружението на общопрактикуващите лекари в София – област.

Тя коментира, че най-големият проблем на личните лекари е нестабилността на нормативната база, по която работят. По нейни думи, заповедите на Министерството на здравеопазването са по две-три на ден.

„Ние, лекарите, не знаем нищо за ваксините. Научаваме за тях от медиите. Не знаем от какъв тип са, нямаме никаква информация“, каза д-р Чобанова. Тя коментира и това, че не е ясно каква ваксинация се прави в пика на заразата и дали в този случай тя ще е ефективна. Д-р Чобанова постави под съмнение и възможността на РЗИ да се справят с ваксинацията. „Те не могат да се справят дори с карантинираните“, заяви лекарката.

Advertisement:

Leave a Comment

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This div height required for enabling the sticky sidebar
error: Content is protected !!